Po co wybieramy się na wakacje? Po to, aby odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć przed dalszymi zmaganiami z pracą, nauką i wszystkim tym, czym zajmujemy się na co dzień. Okazuje się jednak, że dla wielu osób urlop powinien być czymś więcej, aniżeli tylko leżeniem brzuchem do góry i wygrzewaniem się na słońcu. Coraz popularniejszy staje się aktywny wypoczynek, sprzyjający uprawianiu sportów i dbaniem o naszą kondycje fizyczną.

Pozostaje jedynie zadać sobie pytanie, jakie są najpopularniejsze sposoby na aktywny wypoczynek. Ten najprostszy, a zarazem też i najtańszy to oczywiście spacery i bieganie. Do ich uprawiania nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego ekwipunku – wystarczą jedynie wygodne buty i odzież. Biegać i spacerować możemy niemal wszędzie, jednak najlepiej do tego celu sprawdzają się lasy i parki. Miejsca z piękną przyrodą nie tylko korzystnie wpływają na doznania estetyczne, ale również na nasze zdrowie – wiadomo, że biegając w otoczeniu drzew będziemy czuli się lepiej niż w zatłoczonych miastach.

Równie popularnym sposobem aktywnego wypoczynku jest turystyka rowerowa. Pojazdy te są tanie, pozwalają na stosunkowo dalekie podróże, a przy tym też świetnie nadają się do zrzucenia zbędnych kilogramów i zadbania o formę. W popularnych miejscowościach wypoczynkowych znajduje się mnóstwo tras przeznaczonych dla rowerzystów, dzięki czemu jazda jest bezpieczna, komfortowa i przyjemna. W miejscowościach położonych na południu Polski dużym zainteresowaniem cieszy się turystyka górska. Chodzenie po górach daje szanse na zobaczenie pięknych widoków, a przy tym na spędzanie czasu w aktywny i zdrowy sposób.